ÇIKIŞ TARİHİ
Nisan, 2010
TARZ
Saz Mûsikîsi
KATALOG
.
YAYINCI
Kalan Müzik
FORMAT
CD

Semada Raks

2002 yılında kurulan Semada Raks topluluğunun ilk albümü Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Semada Raks, içinden gelen nağmelere yol vererek kendisini anlatan eserleri ortaya çıkarttı. Sadece kendi samimi duygularıyla, Semâda birkaç dakikalığına Raks etmek istedi…

Önsöz

Günümüz dünyasının emperyalist kültürüne maruz kalan bizler kendimizle, toplumla ve dünyayla ilişkilerimizin koptuğu bir süreç yaşıyoruz. Bunun sonucunda yalnızlaşıyoruz, manevi açıdan fakirleşiyoruz, yabancılaşıyoruz.

Bize dayatılan reddetmek, kim olduğumuza ve hayatın anlamına dair arayışımızı sürdürmek için inanç, bilim ve sanatın desteğine ihtiyacımız var. Ama onun için de önce samimiyet ve cesaret lâzım.

Semada Raks kendi özgün sözünü aradı, buldu, kendi üslûbunda ve uyum içinde söyledi. Onların içten sözü korkularımızı siliyor, bizi sevince ve ümide taşıyor.

Aşk olsun çocuklar…

– Cengiz ONURAL

Yorumlar

Şu anda bu yazı ile ilgili yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yapmak için güzel bir fırsat. Teşekkürler!

Bir şeyler yaz

*E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>